HomePortalCalendarFAQSearchMemberlistUsergroupsRegisterLog in

Share | 
 

 Rregullorja per admina\Lojtar

Go down 
AuthorMessage
w.B.f
Administrator
Administrator
avatar

Posts : 73
Join date : 2009-06-05

PostSubject: Rregullorja per adminaLojtar   Tue Feb 09, 2010 6:20 pm

Rregullore per admina
Te nderuar Admininstrator te w.B.f Servers
Rregullorja në vijim i perket
..::w.B.f Servers::.


Admini si admin duhet te sjellet shum mir dhe sa ma urt me lojtar ne menyr qe me lan pershtypje te mire te lojtart
e ri te cilet sa vin e shtohen.
Adminu nuk duhet te jet Localist,nacist,i ndam ne ekipe (jo milano jo liverpool) i ndam ne Rapera (jo unikatil jo
duda) i ndam ne Parti ( jo PDK, LDK) etc
Edhe ne koft te jet ama te man per veti nuk guxo mbrenda serverit tim me i shpreh keto sene ne te kunderten do
ti hiqet admini.
Admini nuk ka te drejt me ndrru mapen, me rees me heret se kur te downloadojn mapen te gjith kur te jet serveri
15 vs 15 ( ose minimum 90 % e lojtarve duhet me kan tkyqun nloj para se mu ba LIVE dmth mu res ) dhe ka per
detyr me respektu adminin ma te vjeter ose adminin i cili esht i caktum 1 shkall ma lart se admini ne fjal.
Rrepsisht eshte e ndaluar tash e tutje me perdor adminat fjal fyse apo fjal banale (si psh o magar o trullan o
papak) apo banale (..... po i dini cilat jon)
Rrepsisht është e ndaluar me i nguc Playerat te gjinis femrore te cilat sa her qe hin po e sho qe po ofendohen
edhe nga adminat me kto sene shlir qitash thuni hekma adminin (serveri jem so server me nxan femra)
Rrepsisht eshte e ndaluar me kan admin ne servera tjer qe nuk i perkasin w.B.f Servers.
Rrepsisht eshte e ndaluar nje admin i jemi me ba reklama te serverav te mi ne web forume apo servera qe i
perkasin tjeter kujt.
Rrepsisht eshte e ndaluar shkruarja me fjal te bardha ndermjet veti CHIT CHAT (perveq kur i terheket verejtja
ndonje playeri) (adminat tash e tutje qa te shkruni hajgare e keni amx_Chat)
Rrepsisht eshte e ndaluar (dhenia e passwordit te adminit tuaj tjeter playeri) qe shum teper me pengon
Rrepsisht eshte e ndaluar modifikimi i serverav (configav ne server si psh autoteambalance, teamlimit freezetime etc etc)
Rrepsisht eshte e ndaluar slap e hajgaret tjera ne playerat te cilet skeni arsye me i slapirat vetem per hajgare
(sme intereso a e keni shok e doni me bo hajgare me to)
Rrepsisht eshte e ndaluar Perlamja e adminav ndermjet veti. (rezulton ne hjekjen e adminav qe jon ne konflikt)
Rrepsisht edhe 1 her eshte e ndaluar Bani i Playerav Pa me te voglin Fakt (print screen) Ne qoft se ju e keni
banirat nje player ai ka print screen qe e keni banirat e ju skeni me cka me u arsyetu (ateher ju hjeket admini)
Perket Ju lus te keni Print Screen para se te baniratni nje palyer.Lutje:
Ju lus edhe 1 her te gjith adminav qe me u sjell sa ma mir me lojtar sa ma urt me lojtar edhe vetem ne qoft se e
tepro ai player me banirat ( me kick ma ska veq ban shlir)
Ju lus te i permbahuni ketyre rregullave sepse kom shum admina edhe un me 1 verejtje ma te vogel ju heki (sme
intereso a jem shok a jo)
Ju lus qe ti ndihmoni plyerat ne ckado qe te kerkojn ndihm (si psh kerkojn naj ndihm te i ndihmoni tregoni
menyren si me zgjedh at problem) (jo e obligume)
Ju lus qe Admini qe e jep BAN ndonje playeri te mos ja hjek admini tjeter BAN-in (se perndryshe po e fyn adminin
ne fjal) (per ket gabim merr verejtje)Rrespekt :Knaquni ne w.B.f
-=||WAGA[B]ONDI||=- & bLaCK - [F]iR3Rregullat e Lojtarit


#1. Lojtari duhet me kon i sjellshem nserver pa perdor naj fjal banale, nervozen me tjer e runi per veti per mos
me ardh deri te perjashtimi prej serverit. Lojtari i cili shan ofendon e nuk qetsohet shpallet si lojtar (famkeq)
automatikisht e vendosni nw.B.f te tema qe ko me kon me emrin (lojtart e pasjellshem) ose famkeq.

#2. Mos lypni admin se ka njerz qe meren me kto pun perndryshe veq e hupni drejten me mar admin najher.

#3. Duheni me pas parasysh se aj lojtar qe kapet me cheats e han ban pa i bo problem tjerve me IP fal network id`s.

#4. Ai lojtar qe hin ne server dhe shkruan shum (dmth bon flood) apo thot “admin ky cheater, ai cheater” dhe nuk durohet tu i akuzu lojtart tjer automatikisht e mer gag (10 minuta).

#5. Kur munen shtetet tjera me lujt pa sXe injected munem me lujt edhe na, kur ata i bojn serverat perfekt poashtu munem edhe na.

#6. Lus te gjith lojtaret qe kan ankesa per ndonje admin apo qe deshirojn te diskutojn ose kan kritika reth w.B.f Servers drejtohuni ne topicat (temat) qe jon n`kuader t`forumit dhe munohem bashk qe ta gjejm 1 zgjidhje.


#7. Lojtart qe jon te sjellshem ne servera (edhe n`forum) qe e sho se po ja dojn te miren Serverave te mi kan me pas shansa t`mdhaja mu zgjedh admin pa e dit ata hiq poashtu ata qe jon t`sjellshem dhe aktiv ne servera. (ata qe lypin admin e hupin drejten me pas admin najher per thyrje t`rregulles #2.)

#8. Djem mos u nisni me kercu apo me thon te rrehi se nuk e kena tuten ne gjak e mos u nisni me mendimin qe po fitoni najsen, Ata qe nisen me kercnime rrahje ta boj kta ta boj ata ta dossi ta hacki ta prishi, sot e 100 vjet skan me mar admin edhe skan me hi n`w.B.f servers me dit qe desin.w.B.f
Back to top Go down
View user profile http://wbf-server.forumj.biz
 
Rregullorja per admina\Lojtar
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
..:: w.B.f - Server ::.. :: Cs Section :: w.B.f CS Servers!-
Jump to: